Ücretsiz Photoshop Öğrenebileceğiniz 15 Youtube Kanallı

Herkese merhaba, bu yazıda sizler için ücretsiz Photoshop öğrenebileceğiniz youtube kanallarını listeledim. Hem yerli hem de yabancı bu kanallarda yer alan videoları izleyerek sizlerde kolayca Photoshop öğrenebilirsiniz.

Yenilenmiş sitenin ilk yazısından hepinize merhaba. Bu yazıda sizler için ücretsiz Photoshop öğrenebileceğiniz youtube kanallarını listeliyorum. Photoshop cs6 dan Photoshop 2022 ye kadar tüm versiyonları için göz atabileceğiniz kanallardaki eğitimleri izleyerek sizlerde ücretsiz Photoshop programını kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Günümüzün dünyasında Photoshop bilmek çok önemli. İster fotoğrafçı olun, ister sosyal medya için içerik üretin isterseniz grafik tasarım yapın hepsi için ortak program elbette Photoshop.

Geleceğinize yön vermek ve ileride ciddi anlamda para kazanmak istiyorsanız Photoshop bunu sağlayabilecek en önemli programların başında geliyor diyebiliriz.

Bu sebeple ücretsiz Photoshop eğitimi veren youtube kanallarını listelerken hem ülkemizden hem de yurt dışından örnekleri listeledim. Malum Photoshop un ana dili İngilizce fakat son sürümlerinde artık Türkçe Photoshop sürümleri de çıkmakta. Bu sebeple hem Türkçe Photoshop öğreten kanalları hem de İngilizce Photoshop öğreten kanalları derledim.

Bu arada ilk kez benimle tanışanlar kim olduğumu merak öğrenmek isteyenler buradan öğrenebilir.

Gelin isterseniz ücretsiz Photoshop öğreten youtube kanallarına beraber bakalım;

Türkçe Kanallar

1-Nezihi Gözen Youtube Kanalı (17K ABONE)

Kusura bakmayın kendime kıyak geçerek ilk sıraya kendi youtube kanalımı yazıyorum. Kanalımda birçok ücretsiz Photoshop dersi olsa da ben son dönemde yayınladığım ücretsiz Photoshop eğitimlerini listeledim. Linklere tıklayarak Photoshop CC 2021 ve Photoshop CC 2022 sürümlerini öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sadece Photoshop uygulamaları için değil kanalımda fotoğraf düzenlemeden tutunda fotoğraf makineleri incelemelerine kadar birçok içerik mevcut.

Ücretsiz Photoshop CC 2021 Eğitimi

Ücretsiz Photoshop CC 2022 Eğitimi

2-Afgan Rasulov Youtube Kanalı (308K ABONE)

Ortada hiç kimse yokken Afgan Rasulov bu kanalda insanlara Photoshop ve fotoğraf düzenleme üzerine birçok eğitim veriyordu. Ben kendisini yıllardır takip ediyorum. Başta photoshop eğitim setleri olmak üzere birçok programa dair kanalında eğitim videoları bulabilirsiniz. Online olarak photoshop öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Afgan Rasulov Ücretsiz Photoshop CS 6 Eğitim Seti için Tıklayın.

3-Onur Naci Öztürkler Youtube Kanalı (166K ABONE)

Onur Naci Öztürkler çpk genç bir arkadaşımız olmasına karşın youtube kanalında çok başarılı anlatımlar yapıyor. Online photoshop eğitimleri başta olmak üzere farklı birçok program hakkında çok fazla açık kaynağı mevcut. Takip etmenizi öneririrm.

Onur Naci Öztürkler Ücretsiz Photoshop 2022 Dersleri İçin Tıklayın

4-Tasarımcı Dayı (364K ABONE)

Bu alemin en komik Photoshop ve tasarım eğitim kanallarından bir tanesi. Özellikle Photoshop un fotoğraf düzenleme tarafından ziyade tasarım tarafı ile alakalı içerikleri merak ediyorsanız bu kanala göz atmayı unutmayın. Son zamanlarda NFT konusunda içerikler oluşturan Tasarımcı Dayı kanalında photoshop ile grafik tasarım yapmak isteyenler kaliteli Photoshop eğitimlerine ulaşabilecekler.

Tasarımcı Dayı Ücretsiz Photoshop Grafik Tasarım Eğitimi

5-Sanagrafi (37K Abone)

İsmi itibari yabancı kanal olarak düşünülse de Photoshop u daha iyi kullanmak için birçok pratik bilgiye bu kanalda ulaşabilirsiniz. Ağırlıklı olarak Photoshop ile tasarım yapıyorsanız birçok PSD Photoshop dosyası ile bu kanal üstünden çalışmayı öğrenebilirsiniz. Adobe Photoshop başta olmak üzere birçok Adobe programlarını bu youtube kanalından öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Adobe Photoshop Dersleri

6-Eren Alkış (25K Abone)

Eren Alkış youtube kanalı da online ve ücretsiz eğitimler konusunda çok başarılı. Adobe’nin birçok programı üzerine içerikleri olup farklı tasarım yöntemleri ve nitelikli videoları mevcut. Bu kanal üstünden de birçok farklı tarzda Photoshop eğitimine ulaşabilirsiniz.

Photoshop Nedir Eğitim Serisi

7-Designus (70,7K ABONE)

Photoshop kullanarak web sitesi yapmayı hayal ediyor ve bunu nasıl yapacağınızı tam bilmiyorsanız önereceğim bu kanal tam size göre. Bu yooutube kanalında yer alan eğitim serisini izleyerek izlelerde Photoshop ile web sitesi yapabilecek hale geleceksiniz.

Photoshop ile Web Sitesi Nasıl Yapılır.

Kısa Bir Mola

Türkçe kanalları sizlere aktardıktan sonra belirtmem gereken bir konuda var oda şu maalesef İngilizce kaynaklar Türkçe kanallara nazaran çok daha fazla ve sınırsız eğitimlere sahip. Şayet Photoshop un mantığını Türkçe youtube kanalları ile öğrendikten sonra İngilizce Photoshop kanallarını izlemeye başlarsanız çok daha kolayca Photoshop a hakim olabilirsiniz. Gerçi ben tam tersini yaparak Photoshop öğrendim ama yine de siz bilirsiniz.

Yurt dışı Photoshop kanallarının detaylı içeriklerini sizlere yazmayacağım malum zaten içlerine girdiğinizde sınırsız kaynakla karşılaşacaksanız. Ülkemizde bu tarz eğiştim kanalları 300-400K arası takipçiye sahipken yabancı kanallar milyonlarca takipçiye sahip.

Yabancı Youtube Kanalları

Alt kısımda beğenerek takip ettiğim yabancı youtube kanallarına ait videoları görebilirsiniz. Bu kanallarda milyonlarca takipçisi olanda var, sadece sosyal medya için tasarım öğretenlerde, fotoğraf düzenlemeden tutunda grafik tasarıma kadar birçok farklı türde içerikler mevcut. Hepsinin detayını tek tek yazmadım siz aralarından beğendiklerinizin videolarını izle


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın