Barış Özcan Beni Neden İşe Aldı ? (Youtube’u Bırakıyor muyum ?)

Herkese merhaba, bu içerikte sizlere Barış Özcan beni işe aldığı için youtube neden bıraktığımı anlatacağım.

Barış Özcan’nın yatırımcıları arasında yer aldığı içerik platformu olan Superpeer artık Türkiye’de. Türk bir girişimci tarafından Amerika’da kurulan Superpeer artık ülkemizde aktif olarak var olmakta. Bende bu süreçte firmanın marka elçilerinden birisiyim. Yeni dönemde artık bende tüm eğitim içeriklerim ile sadece Superpeer’deyim.

Peki youtube kanalım ne olacak, neden böyle bir karar verdim ?…az sonra…

Ücretsiz SUPERPEER hesabıma takip etmek için altta yer alan linke tıklayın;

https://bit.ly/3zdxQZ5

Instagram’dan NFT satış seminerim için altta yer alan linke tıklayın ve kampanya kısmına NFT50 yazmayı unutmayın;

https://bit.ly/3J731K8

Bildiğiniz gibi youtube kanalı bir eğitim kanalı ve bende sizlere öğrendiklerimi bu kanal vasıtası ile anlatmaya çalışıyorum ancak youtube bir eğitim kanalı değil, artık youtube bir video platformu bile değil. Şu an youtube un amacı güncel tik-tok olabilmek. Bu sebeple uzun metrajlı eğitim içeriklerini ön plana çıkartmıyor. Elbette videoda olmayan yada konu ile uzaktan yakından alakası olmayan şeyleri kapak fotoğrafına yada başlık yazısına eklerseniz o ayrı tabi. Bu entrikalı işlerde bu kanalın mizacına ters.

Fotoğraf makinesi incelediğim zamanlardan herkes bilir elime alıp derinlemesine test etmediğim hiçbir makineyi youtube kanalıma incelemesini yaptım diye paylaşmadım. Şu aralar eline bile almadığı makinenin incelemesini yapan insanlar var.

Youtube da eğitim mevzusuna geri dönecek olursak youtube zaten shorts ile video süresini kısıtlama derdinde. Elbette kısa kısa videolar ile eğitim içerikleri oluşturulabilir ancak o zamanda ben bir şeyleri eksik anlatmış gibi oluyorum. Sanki hızlandırılmış üniversite kursu hocası gibi her şeyi yarım yamalak anlatmışım gibi oluyor.

Program bazında eğitim serisi oluştursam kimse takip etmiyor herkes tek tıkla her şeyi yapma derdinde, canlı yayın yapsam youtube da zaten bunu ara programsız başarmak çok zor ve yorucu. Birde yaptığınız canlı yayın ön plana çıkmıyor.

Gelelim bir diğer eğitim platformu ola UDEMY’ye. Burada da eğitim satmak hem zor hem de çok renksiz. İletişim olmuyor, anlık tepki yok. Yaptığınız şey gerçekten iyi mi kötü mü anlamıyorsunuz. Soğuk bir iletişim oluyor. Satın alan ister izler ister izlemez tadında olunca beni de çok heyecanlandırmıyor maalesef. Ben bile satın aldığım eğitimleri izlemiyorum.

İşte sizlere bahsettiğim bu nedenlerden dolayı tüm eğitim içeriklerim ile Superpeer’deyim. Superpeer diğer tüm platformlarda karşılaştığım sorunları çözmüş durumda. Superpeer i diğer platformlara göre en özel kılan şey sadece kendi kitlenize hitap etmeniz. Şu an için mesela Superpeer in bir ana sayfası yok, arama alanı yok. Sizin paylaştığınız kişiler yada kitleler sadece bu içerikleri görebiliyor. Kendinize ait bir sınıfınız olduğunu ve sadece belirlediğiniz kişilerin bu eğitimlere katıldığını düşünün. Bence çok güzel bir topluluk oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Kişilere ve kurumlara özel birebir ders odaları, canlı yayınlarda soruları ön plana çıkartma, ders esnasında öğrenciyi tahtaya çağırma. Tam bu şekilde olmasa da ben dersi anlatırken gelip benimle çevrim içi ders akışına dahil olma gibi güzel özellikleri var.

Ayrıca Superpeer gelişim odaklı bir yapıya sahip. Yani havada hamsiye beş takla atlatan kedi videoları olmayacak bu platformda. Kendinizi geliştirmek istediğiniz uzmanlık alanlarına göre birçok farklı kişinin seminer ve eğitimlerine katılabileceksiniz.

Superpeer kanalıma destek vermek için altta yer alan linke tıklamanız yeterli. Dileyen arkadaşlar youtube da olduğu gibi ücretsiz olarak gelip kanalıma üye olabilirler, dileyen arkadaşlarda youtube katıl butonunda olduğu gibi ücretli abonelik seçeneği ile içeriklerime destek olabilir ve özel seminerlerden faydalanabilir. Bu videoyu izleyenlere Superpeer aboneliği %50 indirimli. Tüm detaylar alt kısımda mevcut. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Peki youtube kanalım bitiyor mu ? Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır. Şayet eğitim içeriklerim ile ilgileniyor eğitimlerimin hepsi artık Superpeer hesabımda olacak ama korkmayın youtube kanalım kapanmayacak. Buradan da paylaşım yapmaya devam edeceğim ancak biraz daha günlük gibi olacak. İçerik kalitesini düşürmeden izlediğim, okuduğum, gördüğüm ve gittiğim yerleri görüntü biçimlerine göre anlatmaya dikkat ederek bu kanalda paylaşmaya devam edeceğim. Bu içeriklerden de çok faydalanacağını düşünüyorum. Ayrıca Superpeer eğitimlerimin tüm ön duyurularını da buradan yapmaya devam edeceğim. Bu sayede herkesten önce eğitimlerimden haberdar olmaya devam edebileceksin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın